• Wszystkich wizyt: 67899
  • Dzisiaj wizyt: 4
  • Wszystkich komentarzy: 0

Kalendarz

Marzec 2017
P W Ś C P S N
« lut   kwi »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

„CZYTANIE NA DYWANIE”

„Czytamy na dywanie”

Najskuteczniejszą metodą wychowania przyszłych czytelników jest zaszczepienie miłości do książek poprzez czytanie dzieciom od najmłodszych lat.  Najważniejszą rolę w budowaniu nawyku czytania powinien odgrywać dom, lecz bliski kontakt z biblioteką również pozostaje nie bez znaczenia. Dlatego, aby  zachęcić dzieci do kontaktu z książką, z wielką przyjemnością spotykamy się z dziećmi na lekcjach bibliotecznych oraz na zajęciach czytelniczo-plastycznych.  Nasze spotkania , poza wartościami edukacyjnymi i wychowawczymi wynikającymi z zapoznawania dzieci z literaturą,   mają  na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich,  oraz są doskonałą okazją do zapoznania  z biblioteką, na co rodzice często nie mają czasu.

Tym razem odwiedziłam „pszczółki”  najmłodszą grupę   w przedszkolu w Wierbce. Na początek dzieci z uwagą wysłuchały  opowiadania „O pszczółce, która zgubiła drogę do domu”. A morał tej historii dzieci dobrze znają : zawsze trzeba słuchać rodziców, albo opiekunów! A rozmowom podczas czytania (i po nim) nie było końca, bo dzieci mają niezwykle dużo do powiedzenia na każdy temat. Następnie poznaliśmy życie pszczół oraz spróbowaliśmy pysznego  miodku. Nie mogło się obyć bez wspólnej zabawy  ruchowej z piosenką o niedźwiadku oraz z chustą  Klanzy, aby spożytkować energię nagromadzoną podczas czytaniaJ   Pszczółki wykonały również  wspaniałe  prace plastyczne, nawiązujące tematyką do przeczytanej opowieści.  W nagrodę za wzorowy udział w zajęciach  dzieci dostały słodkie upominki oraz kolorowanki. Na koniec  dzieci z ochotą obiecały odwiedzić bibliotekę.

magda1  magda2  magda3  magda4

 

 

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>